Na zahradě naší školy je místo i pro čtení. Prvňáci četli o zvířatech a rostlinách na louce, druháci zase pohádku o Makové panence. Nakonec jsme se společně rozeběhli po louce a tvořili motýly z lučních květin.

Tuto aktivitu jsme zahájili poctivým sběrem květů pampelišek a vylouhováním s citrónem. Další den jsme výluh přecedili přes cedník do čistého hrnce, přidali cukr, vařili a míchali... a bylo hotovo.

Lépe poznat stavbu těla ryb se nám podařilo využitím přírodnin v lese.

V areálu naší školy je i místo pro matematiku. Tentokrát děti procvičovaly sčítání a odčítání do dvaceti, nebo násobilku 2 a 3. Potom úspěšně luštily šifrovací zprávu.

Velmi příjemný den jsme prožili díky paní Janě Česáková, která nás obohatila pokusy s vodou. Zamýšleli jsme se, jak vypadá kapka vody. Připomněli si podoby vody a koloběh vody v přírodě. Zkoušeli pokusy vysvětlující stlačitelnost a hustotu vody. Velkou radostí pak byla výroba medúzy. Děkujeme za naplněný den!

Náplní této aktivity bylo prozkoumat tajemná místa, kam slunce téměř nesvítí.

Podáváme vám mimořádné hlášení o pozoruhodné události, která se stala při jedné dubnové procházce zahradou. Potkali jsme ropuchu obecnou. Vyprávěla nám o způsobu svého života, jak se vyvíjí a co má ráda na talíři.

I přesto, že je voda vzácná, máme tendenci ji vnímat jako něco samozřejmého. Ráno vstaneme, jdeme do koupelny a pustíme kohoutek. Máme štěstí, že z něj teče čistá voda kdykoliv si vzpomeneme. A tak se děti z 1. a 2. třídy zamýšlely, kde vodou zbytečně plýtváme a jak to změnit? Zde jsou jejich náměty, jak snížit spotřebu vody v domácnosti: ...

VELIKONOCE

28.03.2021

ÚKOL PRO 3.a 4. TŘÍDU - Vyplňte příběh svého velikonočního týdne ve formuláři ZDE. Pošlete nejpozději o Velikonočním pondělí večer.